Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie

Realizacja projektu pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Utworzono dnia 06.09.2021

3 września 2021r. na terenie Centrum Kluczborka Bajka Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie realizował projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
W projekcie wzięło udział 150 osób w tym 110 osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie rozpoczęło się w mini amfiteatrze gdzie przedstawiono historię powstania Centrum Kluczborska Bajka, następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach sportowo-tanecznych "na wesoło" z wykorzystaniem infrastruktury rekreacyjnej powstałej na zrewitalizowanym terenie Centrum Kluczborks a Bajka.
Przygotowano sześć stanowisk:

1. Miasteczko ruchu - gdzie uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wyścigach na wózkach inwalidzkich  lub przy balkoniku.

2. Zajęcia performatywne - uczestnicy mieli za zadanie wczuć się w  sytuację osoby niewidomej oraz z zaburzeniami czucia w okolicy rąk.

3. Siłownia - na tym stanowisku uczestnicy mogli sprawdzić się fizycznie.

4. Zabawy z chustą Klanza - przy tym stanowisku uczestnicy bawili się z pomocą chusty Klanza oraz uczyli się współpracy podczas wykonywania wspólnych zadań.

5. Biesiada z gitarą i malowanie twarzy - uczestnicy mieli okazję wspólnego śpiewania oraz  malowania twarzy, rąk.

 6. Gry i zabawy w rzędach - uczestnicy podzieleni na drużyny wykonywali różnego rodzaju zadania sportowe.

Dodatkowo uczestników zapraszano na Zumbę prowadzoną przez instruktora.

 

 

„Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Utworzono dnia 06.09.2021, 08:51

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31