Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie

Narodowy Spis Powszechny Ludzi i Mieszkań

Utworzono dnia 20.04.2021

Od 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa od 1 kwietnia do 30 września.
 

Gdzie można to zrobić?

 

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet!

 

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

 

Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

 

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

 

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

Na niebieskim tle znajdują się 4 osoby. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta i dziewczynka w wieku około dwunastu lat. Na górze grafiki znajduje się nagłówek: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W lewym dolnym rogu znajduje się hasło: Liczymy się dla Polski. Na dole grafiki znajduje się informacja: od 1 kwietnia spisz się na spis.gov.pl

 

Jeśli klikniesz w grafikę powyżej zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę GUSu.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31