Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Realizacja projektu pn. Trzydniowy pobyt w Zakopanem (15-17.09.2021) Projekt sfinansowany z funduszy PFRON

Utworzono dnia 15.09.2021

Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie rozpoczął w dniu dzisiejszym realizację projektu projektu sfinansowanego z funduszy PFRON pn. „Trzydniowy pobyt w Zakopanem” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

W projekcie uczestniczy 100 osób, w tym 70 osób z niepełnosprawnością.


 

czytaj dalej... na temat: Realizacja projektu pn. Trzydniowy pobyt w Zakopanem (15-17.09.2021) Projekt sfinansowany z funduszy PFRON

Informacja o realizacji projektu

Utworzono dnia 13.09.2021

Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie informuje, że w dniach 15-17.09.2021r. realizuje projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Trzydniowy pobyt w Zakopanem” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

 

czytaj dalej... na temat: Informacja o realizacji projektu

Otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej

Utworzono dnia 06.09.2021

W dniu 03.09.2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej, który powstał w 2019r. Pandemia i towarzyszące jej obostrzenia uniemożliwiły organizację tej uroczystości w latach wcześniejszych,  ale powiększyły krąg osób dzięki którym Zakład Aktywności Zawodowej by nie istniał. Wśród licznie zaproszonych gości, na czele z Panią Teresą Barańską - Wicewojewodą Opolskim i Andrzejem Bułą- Marszalkiem Województwa Opolskiego i Jarosławem Kielarem -Burmistrzem Miasta Kluczborka, obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i ich aktywizacją zawodową  oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy zlecają zamówienia Zakładowi Aktywności Zawodowej.

Po oficjalnym powitaniu i  przecięciu wstęgi, 30 niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z powiatu kluczborskiego i oleskiego zaprezentowały czym się zajmują zawodowo na co dzień.  

czytaj dalej... na temat: Otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej

Realizacja projektu pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Utworzono dnia 06.09.2021

3 września 2021r. na terenie Centrum Kluczborka Bajka Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie realizował projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
W projekcie wzięło udział 150 osób w tym 110 osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie rozpoczęło się w mini amfiteatrze gdzie przedstawiono historię powstania Centrum Kluczborska Bajka, następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach sportowo-tanecznych "na wesoło" z wykorzystaniem infrastruktury rekreacyjnej powstałej na zrewitalizowanym terenie Centrum Kluczborks a Bajka.
Przygotowano sześć stanowisk:

1. Miasteczko ruchu - gdzie uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wyścigach na wózkach inwalidzkich  lub przy balkoniku.

2. Zajęcia performatywne - uczestnicy mieli za zadanie wczuć się w  sytuację osoby niewidomej oraz z zaburzeniami czucia w okolicy rąk.

3. Siłownia - na tym stanowisku uczestnicy mogli sprawdzić się fizycznie.

4. Zabawy z chustą Klanza - przy tym stanowisku uczestnicy bawili się z pomocą chusty Klanza oraz uczyli się współpracy podczas wykonywania wspólnych zadań.

5. Biesiada z gitarą i malowanie twarzy - uczestnicy mieli okazję wspólnego śpiewania oraz  malowania twarzy, rąk.

 6. Gry i zabawy w rzędach - uczestnicy podzieleni na drużyny wykonywali różnego rodzaju zadania sportowe.

Dodatkowo uczestników zapraszano na Zumbę prowadzoną przez instruktora.

 

 

czytaj dalej... na temat: Realizacja projektu pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Informacja dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w dn. 03.09.2021r.

Utworzono dnia 02.09.2021

Projekt pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Utworzono dnia 01.09.2021

W piątek 3 września 2021r. Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie realizuje projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

czytaj dalej... na temat: Projekt pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Realizacja projektu pn. „Festiwal Niezwykłości – aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością”

Utworzono dnia 01.09.2021

W dniach 23-24.08.2021r. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” w Kluczborku realizowało projekt pn. „Festiwal Niezwykłości – aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością". Projekt dofinansowany z funduszy PFRON

czytaj dalej... na temat: Realizacja projektu pn. „Festiwal Niezwykłości – aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością”

Ważna informacja dotycząca Festiwalu Niezwykłości - 24.08.2021r.

Utworzono dnia 24.08.2021

Z uwagi na porywisty wiatr oraz opady deszczu Festiwal Niezwykłości w dn. 24.08.2021 odbędzie się na hali OSiR, ul. Mickiewicza

czytaj dalej... na temat: Ważna informacja dotycząca Festiwalu Niezwykłości - 24.08.2021r.

Informacja dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych w związku z organizacją Festiwalu Niezwykłości - aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością

Utworzono dnia 30.07.2021

Festiwal Niezwykłości -

Utworzono dnia 29.07.2021

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30