Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Informacja o zrealizowaniu projektu

Utworzono dnia 17.12.2021

Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie informuje o zrealizowaniu projektu sfinansowanego z funduszy PFRON
dotyczącego wsparcia w formie zakupu środków ochrony indywidualnej i zbiorowej oraz paczek z artykułami żywnościowymi, kosmetycznymi oraz środkami ochrony indywidualnej i higieny osobistej dla osób z niepełnosprawnością w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
Podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się w naszej placówce uczestnikom projektu zostały wręczone paczki sfinansowane z w/w projektu
Całkowita kwota sfinansowania z funduszy PFRON: 30.046,71zł

Tablica informacyjna projektu pfron

czytaj dalej... na temat: Informacja o zrealizowaniu projektu

Informacja o zrealizowaniu projektu

Utworzono dnia 20.09.2021

Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie informuje o zrealizowaniu projektu sfinansowanego z funduszy PFRON w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Kwota sfinansowania z funduszy PFRON:  69.948,00 zł

W ramach projektu odbyło się:

„Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” 
(w dniu 3.09.2021r.) -  w projekcie wzięło udział 150 osób, w tym 110 osób z niepełnosprawnością.
Spotkanie rozpoczęło się w mini amfiteatrze, następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach sportowo-tanecznych "na wesoło" z wykorzystaniem infrastruktury rekreacyjnej powstałej na zrewitalizowanym terenie Centrum Kluczborks a Bajka.
Przygotowano sześć stanowisk:
- Miasteczko ruchu
- Zajęcia performatywne
- Siłownia
- Zabawy z chustą Klanza
- Biesiada z gitarą i malowanie twarzy
- Gry i zabawy w rzędach
- dodatkowo zapraszano na Zumbę

oraz

„Trzydniowy pobyt w Zakopanem” (w dniach 15-17.09.2021r.) - w projekcie uczestniczyło 100 osób,
w tym 70 osób z niepełnosprawnością.
Podczas trzydniowego wyjazdu uczestnicy projektu odwiedzili m.in. Krupówki, Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch. Przewodnik oprowadzał po Zakopanem opowiadając historię miasta oraz interesujące miejsca do zwiedzenia. Ostatniego dnia uczestnicy zwiedzali Wadowice.

Tablica informacyjna PFRON

Zabawy z chusta klanza

Zakopane

czytaj dalej... na temat: Informacja o zrealizowaniu projektu

Realizacja projektu pn. Trzydniowy pobyt w Zakopanem (15-17.09.2021) Projekt sfinansowany z funduszy PFRON

Utworzono dnia 15.09.2021

Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie rozpoczął w dniu dzisiejszym realizację projektu projektu sfinansowanego z funduszy PFRON pn. „Trzydniowy pobyt w Zakopanem” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

W projekcie uczestniczy 100 osób, w tym 70 osób z niepełnosprawnością.


 

czytaj dalej... na temat: Realizacja projektu pn. Trzydniowy pobyt w Zakopanem (15-17.09.2021) Projekt sfinansowany z funduszy PFRON

Informacja o realizacji projektu

Utworzono dnia 13.09.2021

Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie informuje, że w dniach 15-17.09.2021r. realizuje projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Trzydniowy pobyt w Zakopanem” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

 

czytaj dalej... na temat: Informacja o realizacji projektu

Otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej

Utworzono dnia 06.09.2021

W dniu 03.09.2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej, który powstał w 2019r. Pandemia i towarzyszące jej obostrzenia uniemożliwiły organizację tej uroczystości w latach wcześniejszych,  ale powiększyły krąg osób dzięki którym Zakład Aktywności Zawodowej by nie istniał. Wśród licznie zaproszonych gości, na czele z Panią Teresą Barańską - Wicewojewodą Opolskim i Andrzejem Bułą- Marszalkiem Województwa Opolskiego i Jarosławem Kielarem -Burmistrzem Miasta Kluczborka, obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i ich aktywizacją zawodową  oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy zlecają zamówienia Zakładowi Aktywności Zawodowej.

Po oficjalnym powitaniu i  przecięciu wstęgi, 30 niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z powiatu kluczborskiego i oleskiego zaprezentowały czym się zajmują zawodowo na co dzień.  

czytaj dalej... na temat: Otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej

Realizacja projektu pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Utworzono dnia 06.09.2021

3 września 2021r. na terenie Centrum Kluczborka Bajka Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie realizował projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
W projekcie wzięło udział 150 osób w tym 110 osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie rozpoczęło się w mini amfiteatrze gdzie przedstawiono historię powstania Centrum Kluczborska Bajka, następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach sportowo-tanecznych "na wesoło" z wykorzystaniem infrastruktury rekreacyjnej powstałej na zrewitalizowanym terenie Centrum Kluczborks a Bajka.
Przygotowano sześć stanowisk:

1. Miasteczko ruchu - gdzie uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wyścigach na wózkach inwalidzkich  lub przy balkoniku.

2. Zajęcia performatywne - uczestnicy mieli za zadanie wczuć się w  sytuację osoby niewidomej oraz z zaburzeniami czucia w okolicy rąk.

3. Siłownia - na tym stanowisku uczestnicy mogli sprawdzić się fizycznie.

4. Zabawy z chustą Klanza - przy tym stanowisku uczestnicy bawili się z pomocą chusty Klanza oraz uczyli się współpracy podczas wykonywania wspólnych zadań.

5. Biesiada z gitarą i malowanie twarzy - uczestnicy mieli okazję wspólnego śpiewania oraz  malowania twarzy, rąk.

 6. Gry i zabawy w rzędach - uczestnicy podzieleni na drużyny wykonywali różnego rodzaju zadania sportowe.

Dodatkowo uczestników zapraszano na Zumbę prowadzoną przez instruktora.

 

 

czytaj dalej... na temat: Realizacja projektu pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Informacja dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w dn. 03.09.2021r.

Utworzono dnia 02.09.2021

Projekt pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Utworzono dnia 01.09.2021

W piątek 3 września 2021r. Gmina Kluczbork - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie realizuje projekt sfinansowany z funduszy PFRON pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

czytaj dalej... na temat: Projekt pn. „Spotkanie integracyjne o charakterze sportowo-tanecznym w Centrum Kluczborska Bajka” w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Realizacja projektu pn. „Festiwal Niezwykłości – aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością”

Utworzono dnia 01.09.2021

W dniach 23-24.08.2021r. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” w Kluczborku realizowało projekt pn. „Festiwal Niezwykłości – aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością". Projekt dofinansowany z funduszy PFRON

czytaj dalej... na temat: Realizacja projektu pn. „Festiwal Niezwykłości – aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością”

Ważna informacja dotycząca Festiwalu Niezwykłości - 24.08.2021r.

Utworzono dnia 24.08.2021

Z uwagi na porywisty wiatr oraz opady deszczu Festiwal Niezwykłości w dn. 24.08.2021 odbędzie się na hali OSiR, ul. Mickiewicza

czytaj dalej... na temat: Ważna informacja dotycząca Festiwalu Niezwykłości - 24.08.2021r.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31